Kto to?


Performerię Warszawy tworzą:

Aleksandra Antoniuk

Alicja Brudło - studiuje kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz teatrologię na Freie Universität w Berlinie. Absolwentka IV edycji Młodych Menedżerów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę. Związana z Teatrem Ochoty i Studiem Teatralnym Koło z Warszawy, sympatyzuje z Teatrem Wiejskim Węgajty, aktorka Teatru Paragraf-2 z Siedlca. W ramach stażu naukowego w TVP Kultura współtworzyła program „Aneks: performance” - cykl dotyczący polskiej sztuki performance. Zaangażowana w działalność lokalną w zachodniej Wielkopolsce, skąd pochodzi.

Magdalena Czarnecka - animatorka, pedagożka, etnolożka, doktorantka w Zakładzie Animacji Kultury na Wydziale Pedagogicznym UW. Interesuje się animacją międzykulturową, antropologią miasta i działalnością w środowisku lokalnym. Jest wiceprezeską Stowarzyszenia SKORO w Ursusie. Uczestniczy w Kursie Przewodników Górskich SKG. Lubi planować i organizować.

Katarzyna Gawkowska

Natalia Gretzyngier – studentka kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW, chórzystka i absolwentka XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie. Śpiewa także białym głosem oraz amatorsko zajmuje się tworzeniem biżuterii i szyciem.

Tomasz Grabowski - Uczęszczał na zajęcia w ramach kierunku Ochrona Środowiska na Politechnice Warszawskiej, obecnie stara się praktykować samokształcenie w zakresie rękodzielnictwa. Miał przyjemności pracować m.in. z kolektywem Superamas jako uczestnik warsztatów do przedstawienia: "BIG 3rd episode (happy end)" podczas festiwalu Ciało/Umysł, oraz uczestniczył w warsztacie Hanny Liziniewicz pt. CIAŁO | ODDECH | GŁOS | RUCH | WARSZTAT TEATRALNY w ramach Studni Performensu. 

Hanna Kłoszewska

Kacper Pietraszewski - performer, działacz Studium Teatralnego S/T; recenzent teatralny w portalu kulturalnym Magazyn MGZN.pl; działacz społeczny, członek Stowarzyszenia SKORO w Ursusie; animator oazowy w Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Ursusie, chórzysta i absolwent XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie, student Technologii Żywności i Żywienia Człowieka w SGGW w Warszawie.

 
Dorota Ogrodzka - performerka, animatorka kultury, pedagożka teatru, czasem reżyseruje. Związana z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, gdzie prowadzi Młodą Scenę. Doktorantka w Zakładzie Teatru i Widowisk IKP UW,  pisze o przestrzeni publicznej, widowiskach i pograniczu sztuki i polityki.  Absolwentka  Forum Dramaturgicznego (Instytut Teatralny). Współtworzy Stowarzyszenie Katedra Kultury, z którym realizuje przedsięwzięcia artystyczno-społeczne, miejskie i lokalne. Jako Latająca Animatorka Kultury TiT ę jeździ po Polsce prowadząc autorskie warsztaty, wspierając lokalnych liderów lub instytucje kultury. W Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru pracuje z młodzieżą, grupami teatralnymi, nauczycielami. Prowadzi zajęcia teatralne w liceum im. Słowackiego. Ma za sobą przygodę w APT Gardzienice i doświadczenie stażu w Odin Teatret.

Paweł Ogrodzki - z wykształcenia socjolog, studiuje fotografię w PWSFTviT w Łodzi. Pracuje jako fotograf, ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów fotograficznych, wizualnych i performatywno-wizualnych. Często pracuje przy dokumentacji projektów. Współtworzył przedsięwzięcie "Prolog/ Short Cut" realizowane przez Stowarzyszenie Katedra Kultury. Interesuje się fotografią dokumentalną, portretową oraz wizualnością miasta.

Wiktoria Rutkowska - jest ceramikiem i w ogóle rękodzielnikiem. Prowadzi warsztaty w wielu dziedzinach i miejscach m. in w Sztukarni, latem prowadzi obozy artystyczne dla dzieciaków . Ciekawią ją idee DIY i przetwórstwa i ponownego użycia rzeczy. Absolwentka Uniwesytetu Ludowego Rzemiosła Artysartystycznego, studentka Pedagogiki wczesnoszkolnej z edukacją plastyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Realizuje Inną Szkołę Teatralną Teatru Węgajty. Kolekcjonuje umiejętności rzemieślnicze, odwiedzając warsztaty mistrzów. Inspiruje ją miasto jako tkanka społeczna i kompozycyjna. Związana z warszawskimi ruchami streetartowymi. Lubi podróże w nieznane. 


Sebastian Świąder - absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, związany również ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury. Adept pedagogiki teatru, stażysta projektu  Community Arts. Teoria i praktyka (praktyki w Laundry Association, Birmingham i Wallsal, UK). Współpracownik Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Stażysta Teatru Wiejskiego Węgajty oraz aktor lokalnego zespołu Haz Beszkwej. Współtwórca kolektywu Performeria Warszawy. Należy do zespołu Latających Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Był nauczycielem w jednym z warszawskich liceów.

Zosia Wronka - performerka, studentka Pedagogiki UW i specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej, członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym realizuje projekty społeczno-teatralne. Prowadzi warsztaty teatralne i performerskie, pracuje z dziećmi i młodzieżą. Działa z Teatrem Węgajty. W swoich wcześniejszych poszukiwaniach ukończyła zajęcia w Studio Theatre Acting Conservatory w Waszyngtonie (2007).

Współpracowali z nami:
Karolina Mitzner

Aleksandra Skurczyńska 

Magdalena Zielińska 

i inni...