Wpadnijcie na kawę w Cafe Instytut, pogadać, posłuchać o tym, że:


Życie w wielkim mieście to performans

* dlaczego miasto jest spektaklem?

* na czym polega filozofia wielkiego miasta?

* co ma z tym wspólnego teatr/wideo/fotografia/happening?


"Performatyka warszawska" - projekt Bartosza Frąckowiaka z pogranicza wykładów i performansu, teorii i działań artystycznych

PIERWSZE SPOTKANIE:

PERFORMATYKA MIEJSKA – PERFORMATYKA WARSZAWSKA

czas: 31 stycznia 2008, g. 19.00

miejsce: Cafe Instytut

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Al. Ujazdowskie 6


Performatyka warszawska

Projekt Bartosza Frąckowiaka (dramaturga współpracującego z reżyserami teatralnymi młodego pokolenia: Wiktorem Rubinem i Agnieszką Olsten) z pogranicza wykładów i performansu, teorii i działań artystycznych. W cyklu sześciu spotkań (od stycznia do czerwca) autor przeanalizuje różne rodzaje performansów, których jesteśmy świadkami lub uczestnikami w różnych sytuacjach miejskich. Pierwsze trzy wykłady będą dotyczyć przestrzeni Warszawy funkcjonującej jako scena performansów władzy i krytyki władzy (analiza technik teatralnych i performasowych stosowanych przez polityków w celach propagandowych, strategii krytycznych przyjmowanych w czasie takich wydarzeń, jak Białe Miasteczko, Manifa, szczyt alerglobalistyczny, Parada Równości, demonstracje i manifestacje). Kolejne spotkania poświęcone będą analizie performansów rozrywki i zabawy (Warsaw Night Fever), życia codziennego (Miasto, Kapitał, Religia), performansu architektury i miejsca.

Projektowi towarzyszyć będzie strona internetowa poświęcona performatyce miejskiej (www.performatyka.e-teatr.pl, start: 30.01). Spotkania odbywają się co miesiąc w różnych miejscach Warszawy. Wykładom towarzyszyć będą projekcje i akcje artystyczne.

Organizatorem wykładów jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.
[informacja prasowa :+]

Brak komentarzy: